سئو کلاه سفید و بایدها و نبایدهای آن

سئو کلاه سفید

همان طور که از قبل می دانید سئو و یا همان بهینه سازی موتور های جستجو یکی از مهم ترین زیرمجموعه های دیجیتال مارکتینگ است. که از مهم ترین اهداف این علم، بهینه سازی سایت ها برای دیده شدن توسط مخاطبانشان است. به طوری که اگر درفرآیند سئو اگر تمام اصول و مراحل به خوبی انجام شود. یک سایت به صفحات اول گوگل منتقل می شود و توسط کاربران موتور های جستجو دیده می شود. که همین امر برای صاحبان سایت ها خیلی مهم و ضروری است. خب سئو به دو صورت کلاه سفید و سیاه وجود دارد که اینجا قرار است، با اصلی ترین و روی اصول ترینشان یعنی سئو کلاه سفید آشنا شویم. و بایدها و نباید های آن را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید:توسعه استارآپ ها توسط دیجیتال مارکتینگ

سئو کلاه سفید
آشنایی با سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید یکی از روش های موجود در علم سئو است. در واقع این روش بیشترین تطابق را با قوانین موتور های جستجو و الگوریتم های آن دارد. همان طور که درجریان هستید، از اهداف مهم موتور های جستجو ارائه دادن بهترین نتیجه به کاربر خود در هنگام جستجو است. و تمام تلاش خود را می کند، تا کاربر خود نتیجه مطلوبی را به دست بیاورد. پس برای بهره گیری از سئو کلاه سفید باید قوانین و اصولی را رعایت کنیم. که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

سئو کلاه سفید
سئو کلاه سفید چیست؟

بایدهاو نباید های سئو کلاه سفید

بله همان طور که فهمیدید. برای استفاده از روش کلاه سفید باید یک سری قوانین را رعایت کنیم و از یک سری از ترفند های موجود بپرهیزیم که بدین شرح است.

تولید محتوای مفید

اصلی ترین قانون در سئو کلاه سفید تولید متون و یا محتوا های مفید است. یعنی متن یا محتوایی که تولید می کنیم، باید برای مخاطبانمان دست اول بوده و فایده داشته باشد. که برای به تحقق پیوستن این موضوع باید برای محتوای خود به تحقیق و پژوهش بپردازیم. و اطلاعات درستی را در اختیار کاربرمان بگذاریم.

تولید محتوای مفید
تولید محتوای مفید

پایبندی به حقوق کپی رایت در سئو کلاه سفید

حق کپی رایت یکی از قوانین بسیار مهم در سراسر جهان است. که به شدت در کشور های اروپایی و آمریکایی به آن اهمیت می دهند و کسانی که این حق را ضایع کنند. به شدت مجازات خواهند شد. و این حقوق در موتورهای جستجو به خصوص گوگل نیز هست. که گوگل نظارتی شدید در این حوزه دارد. و نقض کنندگان حق کپی رایت را جریمه و با آن ها برخورد می کند. که کمترین مجازاتش نزول کردن رتبه سایت مورد نظر است.

پایبندی به حقوق کپی رایت
پایبندی به حقوق کپی رایت

مخاطب محور بودن

برای اینکه بخواهیم اصول سئو کلاه سفید را رعایت کنیم. باید سایتی را بسازیم، که کاملا طبق سلیقه ی مخاطبانمان باشد. و از مواردی مانند تبلیغات بی جا که باعث می شود تا مخاطب ناراحت شود جلوگیری کنیم. و سعی کنیم به بهترین صورت ممکن و تا جایی که می توانیم نیازشان را برطرف کنیم.

خودداری از لینک مصنوعی

در سئو کلاه سفید انجام بعضی کارهای تمام ماجرا نیست. بلکه باید از انجام بعضی از کارها نیز خودداری کرد. و یکی از همین کارها این است که از ساخت لینک مصنوعی در گوگل اجتناب کنیم. در واقع گوگل بعد از آنالیز محتوا به سراغ لینک های خارجی که به محتوا دادید می رود. پس به جای اینکه به فکر ساخت لینک های مصنوعی از سایت خود باشیم. باید محتواهای مفیدی تولید کنیم. که دیگر سایت ها به صورت طبیعی از لینک ما استفاده کنند.

خودداری از لینک مصنوعی
خودداری از لینک مصنوعی

اجتناب از بازدید های غیرواقعی

همان طور که می دانید. موتورهای جستجو کاملا کاربر محور عمل می کنند. و یکی از فاکتور های مهمه آن ها در رتبه بندی سایت ها در نظر گرفتن رفتار کاربران در قبال یک سایت است. که براساس آن، رتبه سایتی را جابه جا می کند. پس ما باید دقت داشته باشیم، که از بازدید های غیرواقعی و فیک جلوگیری کنیم تا مورد خشم گوگل قرار نگیریم.

صرف نظر از فریب ربات های گوگل

متاسفانه یکی از کارهایی که در سئو کلاه سیاه انجام می شود دخالت در کد ها و چارچوب های یک سایت است. که سایتی که در نظر مخاطب سایتی بی فایده است. را در دید ربات ها مفید جلوه می دهد. که یکی از خط قرمز های سئوکلاه سفید است. و باید از آن صرف نظر کرد.

صرف نظر از فریب دادن ربات های گوگل
صرف نظر از فریب دادن ربات های گوگل

واما در آخر

شما در اینجا با بهترین روش سئو یعنی سئو کلاه سفید آشنا شدید. که تمام سعی خود را می کند که در چارچوب قوانین عمل کند. تا مورد غضب موتورهای جستجو قرار نگیرد. ماهم به شما که اگر از همکاران سئوکار ما هستید پیشنهاد می کنیم. که تا آنجایی که می توانید از این روش استفاده کنید، تا در کارتان دچار مشکل نشوید.

محمدامین رهایی

محمدامین رهایی

4 دیدگاه

  1. متاسفانه مثل هر موضوع دیگه‌ای تو زمینه‌ی سئو هم افرادی هستند که سعی می‌کنن قوانین رو دور بزنن، ولی کسی که قوانین رو رعایت می‌کنه نتایج بهتر و پایدار تری داره.

دیدگاهی بنویسید