7 سرویس محبوب گوگل برای کسب و کارها

ادوردز | ادسنس | گوگل آنالیتیکس

بدون شک امروزه گوگل و سرویس های محبوب گوگل یکی از بزرگترین بستر های آنلاین برای کسب و کار ها می باشد. با توسعه اینترنت برنامه ها و بستر های بسیاری مانند اینستاگرام و … به وجود آمدند. اما با تمام این اوصاف هیچ کدام برای مدیریت و توسعه یک کسب و کار نتوانستند به اندازه گوگل و یک وب سایت مفید و کارآمد باشند.

گوگل به عنوان یک شرکت و کمپانی بزرگ ابزار های مختلفی را برای کاربرانش ارائه داده است. تعدادی از این ابزار ها و سرویس های محبوب گوگل را میشناسیم. اما تعداد زیادی از آنها را نمیشناسیم و استفاده نمی کنیم. 

در این مطلب 7 ابزار کاربردی و مفید گوگل را به شما معرفی می کنیم.

 

Google suite

تا بحال برایتان پیش آمده که بخواهید بر روی یک مقاله یا پروژه با چند نفر به صورت گروهی کار کنید؟ یا تغییرات یک فایل و جدول را به صورت لحظه ای با کسی به اشتراک بگذارید؟

یکی از سرویس های محبوب گوگل و کاربردی ترین مجموعه ابزار های گوگل Google suite می باشد.

یک مجموعه ابزار شامل :

  • – Google Docs : یک ابزار بسیار عالی برای جایگزینی word می باشد. با این برنامه فایل های با فرمت متنی خود را آماده می کنید.
  • – Sheets : جایگزینی مناسب برای ابزار Microsoft Excel میباشد.
  • google Slides : برای آماده سازی  فایل های پاورپوینت و اسلاید است.
  • google Forms : برای جمع آوری ساده تر پاسخ های نظرسنجی های آنلاین استفاده میشود.

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران ایرانی با آن مواجه خواهند بود مسئله تحریم و لایسنس برنامه های غیر رایگان می باشد. دقیقا این مشکل را در هنگام کار با نرم افزار های Office  تجربه خواهید کرد. اما سرویس های محبوب گوگل مانند Google suite علاوه بر آنلاین بودنشان رایگان نیز می باشند و دیگر درگیری های لایسنس را نخواهید داشت.

 

Google Trends

یکی از مهمترین لوازم یک کسب و کار آنلاین به روز بودن آن است. شما برای اینکه بتوانید با مخاطب خود به خوبی ارتباط برقرار کنید لازم است تا با اتفاقات و جریان های روز آشنا و همراه باشید.

گوگل ترند ابزاری است که بر اساس میزان سرچ کاربران در مورد یک موضوع به شما نشان می دهد که آیا این موضوع ترند هست یا خیر.

سرویس های محبوب گوگل | سئو وبسایت

بزرگترین استفاده و کاربرد این ابزار در بحث سئو و برای کلمات کلیدی سایت می باشد. به دلیل اینکه این ابزار متعلق به خود گوگل است از دقت خوبی برخوردار می باشد. علاوه بر این این ابزار به صورت رایگان در دسترس شما است.

 

Google Alerts

یک سرویس های محبوب گوگل و به شدت کاربردی به خصوص برای برند های بزرگ Google Alerts می  باشد. شما با ثبت نام در این سرویس می توانید از استفاده شدن کلمات کلیدی مورد نظرتان در گوگل با خبر شوید.

سرویس های محبوب گوگل |طراحی سایت

به عنوان مثال ممکن است شما در واحد روابط عمومی شرکت خود نیاز داشته باشید تا اگر صحبت یا انتقادی در مورد برند شما در اینترنت گفته شد سریعا واکنش نشان دهید. در این مواقع می توانید با سرویس Google Alerts این کار را به راحتی انجام دهید.

 

google Webmaster Tools

اولین شرط موفقیت یک کسب و کار درست دیده شدن است. شما اگر بهترین محصولات یا خدمات را هم داشته باشید اما دیده نشوید نمی توانید موفق شوید. جامع ترین راه و بستر برای دیده شدن، نتایج جستجوی گوگل است.

یکی از سرویس های محبوب گوگل که به شما برای ارتقای سئوی سایتتان و در نتیجه دیدن شدن بیشتر در گوگل کمک می کند google Webmaster Tools و google search console می باشد.

 

Google Analytics (گوگل آنالیتیکس)

این ابزار به طوری کاملا هوشمند میزان بازدید سایت شما را آنالیز می کند و اطلاعات مهمی را در مورد بازدید کنندگان سایت در اختیار شما قرار می دهد. به کمک گوگل آنالیتیکس و به طور کلی آنالیز وب شما  می توانید marketing Analytics بهتری داشته باشید.

سئو وبسایت

 

Google AdSense (گوگل اسنس)

یکی از سرویس های محبوب گوگل، گوگل ادسنس است. شما با گوگل ادسنس میتوانید هم تبلیغات کنید و دیده شوید و یا اینکه تبلیغات دیگران را در وبسایت خود انجام دهید و درآمد کسب کنید.

سرویس های محبوب گوگل

 

(گوگل ادوردز) Google AdWords

این ابزار به شما این امکان را می دهد تا با پرداخت هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن در کلمه کلیدی های انتخابی خودتان به جایگاه دلخواه در جستجوهای گوگل برسید.

استفاده از این ابزار ها و سرویس های محبوب گوگل به خصوص ابزار های تخصصی تر نیازمند دانش لازم می باشد تا بتوانید به درستی از آنها استفاده کنید

ادوردز گوگل

استفاده نادرست از این ابزار ها علاوه بر هدر رفتن منابع مالی کسب و کار شما میتواند به برند و بیزینس شما آسیب های جدی ای وارد کند.

manager

manager

دیدگاهی بنویسید