مدیریت زمان چگونه به داد استارتاپ ها می‌رسد؟

time management
استارتاپ ها
Hand writing Start-up concept with black marker on transparent wipe board.

واژه استارتاپ چند سالی است که در کشور ما مطرح شده است. استارتاپ‌ها یکی از بهترین راه‌های ایجاد شغل برای جوانان هستند. معمولا استارتاپ‌ها مستقل از دولت هستند. اما پشتیبانی دولت از این کسب و کارها می‌تواند بسیار مفید باشد. با وجود مشکلات فراوان در کشورهای جهان سومی نظیر کشور ما، امکان استفاده از استارتاپ‌ها فرصت فوق‌العاده‌ای است که می‌توان از آن استفاده کرد. 

البته باید گفت که اگر استارتاپ به درستی مدیریت نشود و عوامل مختلف بررسی نشوند ممکن است با شکست مواجه شوند. عوامل زیادی در شکست و موفقیت یک استارتاپ نقش دارند که پرداختن به همه آن‌ها خارج از بحث ما است.

بحث اصلی ما پرداختن به یکی از عوامل رشد استارپ‌ها است. مدیریت زمان یکی از عوامل بسیار مهمی است که نقش تعیین‌کننده‌ای را در این رابطه ایفا می‌کند.

مدیریت زمان در استارتاپ ها

مدیریت زمان یا time management یکی از اصول مهم در موفقیت هر کسب و کاری است. مدیریت زمان به معنای مدیریت و هماهنگی وظایف و تمامی فعالیت‌ها به منظور رسیدن به حداکثر اثربخشی تلاش افراد است.

در حقیقت مدیریت زمان در استارتاپ ها باعث می‌شود افراد بتوانند در زمان کمتری، کار مفید بیشتری انجام دهند.

اگر در برخی از روزاهای کاری خود آنقدر مشغله دارید که حتی به اصطلاح وقت سر خاراندن هم ندارید.

یا در برخی روزهای دیگر آن‌قدر بیکار هستید که تصورات بیهوده به سرتان میزند.

در این صورت شما بایستی حتما با مباحث مدیریت زمان آشنا شوید تا بتوانید این وضعیت را تغییر دهید.

بیشتر بدانید: 7 عامل مهم شکست استارتاپ‌ها

دلایل اهمیت مدیریت زمان در استارتاپ ها

مدیریت زمان

حال وقت آن رسیده است که دلایل تاکید بر روی مبحث مدیریت زمان بر استارتاپ ها را بررسی کنیم. البته همین قسمت که مدیریت زمان می‌تواند بازدهی زمان افراد را بالا ببرد، خودش به تنهایی کافی است. اما در ادامه از دیگر فواید مدیریت زمان در کسب و کارها خواهیم گفت.

بهبود عملکرد استارتاپ ها

قطعا با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی می‌توان برای کارهای مهم‌تر وقت بیشتری گذاشت. همچنین با این کار می‌توانید دید بهتری نسبت به امور داشته باشید و بتوانید عملکرد خود را بررسی کنید.

انجام به موقع کارها

این موضوع بسیار مهم است که وظایف خود را به موقع انجام دهید. اگر قرار است پروژه‌ای انجام شود، قطعا انجام به موقع آن بسیار بهتر خواهد بود. اگر می‌خواهید محصولات و یا خدماتی را ارائه دهید، قطعا نظم شما و به موقع تحویل دادن آن‌ها می‌تواند باعث موفقیت و خوشنامی شما شود.

بنابراین مدیریت زمان سبب می‌شود که استارتاپ شما خوشنام‌تر شود و این موضوع می‌تواند در جذب مخاطب نیز تاثیر فراوانی داشته باشد.

بیشتر بدانید: دلایل موفقیت استارتاپ‌ها

افزایش اعتماد به نفس

این که بتوانید کار خود را به موقع انجام دهید، باعث می‌شود اعتماد به نفسی در شما ایجاد شود. هر بار که کاری را تمام می‌کنید و از لیست کارها شما خط می‌خورد، سبب می‌شود اعتماد به نفس و انگیزه شما افزایش پیدا کند.

کاهش استرس

استرس و اضطراب همواره در کسب و کارها وجود دارد. اگر میزان کار شما در طول روز بیشتر باشد، استرس به پایان رساندن آن‌ها نیز بیشتر خواهد شد. برای این که بتوانید از این موضوع پیشگیری کنید، مدیریت زمان می‌تواند به شما کمک کند. با مدیریت زمان و برنامه‌ریزی و عمل به برنامه خود می‌توانید مطمئن شوید که به موقع کارها را به اتمام خواهید رساند. در این صورت استرس شما نیز کمتر خواهد شد.

سخن آخر

یکی از چالش‌های پیش روی هر فرد در زندگی و کسب و کار، بحث مدیریت زمان است. اگر زمان به درستی مدیریت نشود، خواهیم دید که همیشه وقت کم می‌آوریم و نمی‌توانیم کارهای عقب افتاده خود را انجام دهیم. همچنین مدیریت زمان بر استارتاپ ها  یکی از عوامل تعیین موفقیت یا شکست آن‌ها است.

وقتی که بتوانید زمان خود را مدیریت کنید، منابع انسانی شما نیز فعال‌تر، خلاق‌تر و شادتر خواهند بود. با مدیریت زمان است که می‌توان از زمان حداکثر استفاده را داشت و اولویت‌ها را شناسایی کرد. بنابراین پیشنهاد می‌شود در این باره تصمیمات مهمی گرفته شود.

درصورتی که تمایل دارید کسب و کار خود را به صورت اینترنتی راه‌اندازی کنید و در نتایج برتر موتورهای جستجو ببینید می‌توانید با تماس بگیرید.

محمد خانی

محمد خانی

دیدگاهی بنویسید