نحوه ساخت ایمیل در cpanel و directadmin

ساخت ایمیل در cpanel  و directadmin

 برای ساخت ایمیل درcpanel  و directadmin قبل از هر چیزی باید یک سایت راه‌اندازی کنید. فرقی نمی‌کند از چه کنترل پنلی برای سایت خود استفاده می‌کنید. سی پنل یا دایرکت ادمین یا هر پنل مدیریت هاست دیگری این قابلیت را به شما می‌دهدند تا بتوانید بصورت اختصاصی ایمیل دلخواه خود را بسازید.

بعد از ساخت ایمیل‌ها می‌توانید از طریق کنترل پنل هاست بصورت مستقیم به ایمیل‌ها دسترسی داشته باشید یا با وارد کردن ایمیل و رمز عبور از طریق نرم‌افزار‌های مدیریت ایمیل مثل Thunderbird یا Spark به اینباکس ایمیل خود دسترسی داشته باشید.

یکی از معروف‌ترین کنترل پنل‌های مدیریت سایت دایرکت ادمین است. این کنترل پنل امکانات زیادی از جمله پشتیبانی از سیستم POP/IMAP، کنترل کامل DNS، سیستم پشتبیان گیری و بکاپ پیشرفته به همراه امکان بازیابی بکاپ تنها با یک کلیک و امکانات پیشرفته‌ای مانند نصب SSL و … را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین از دیگر امکاناتی که دایرکت ادمین در اختیار کاربران قرار می‌دهد، ساخت ایمیل در این کنترل پنل است.

نحوه ساخت ایمیل در directadmin

نحوه ساخت ایمیل در directadmin

1-برای این کار ابتدا باید وارد محیط کنترل پنل خود شوید.

2-از بخش “E-mail Manager “روی “E-mail account” کلیک کنید.

3-در پنجره‌ باز شده روی “Create Account” کلیک نمایید.

4-نام کاربری و رمز عبور دلخواه خود را وارد نمایید. با کلیک روی قسمت چپ فیلد مربوط به “Password” می‌توانید از رمز عبورهای تصادفی استفاده کنید که عموما از امنیت بیشتری برخوردارند.

فیلد “(E-mail Quota (MB”: نشان دهنده‌ فضای لازم برای ذخیره‌ و ارسال و دریافت ایمیل‌ها است.

فیلد “Send Limit”: حداکثر تعداد مجاز ارسال ایمیل در طول روز را نشان می‌دهد.

5-حالا با انتخاب گزینه‌ “Create Account” یک ایمیل برای خود ایجاد نمودید.

نحوه ساخت ایمیل در سی پنل یا Cpanel

در ابتدا  وارد هاست سی پنل سایت می شویم. قبل  از ساخت Emailباید مطمئن شویم که در این هاست امکان ساخت اکانت Emailرا دارد. برای انجام این کار در بخش STATISTICS  قسمت Email Accounts رو مشاهده می‌کنیم.

نحوه ساخت ایمیل در سی پنل یا Cpanel

بنابراین از قسمت email بر روی آیکون email accounts  کلیک می‌کنیم تا وارد صفحه ساخت  اکانت Email در سی پنل بشویم.حالا  روی دکمه create+ کلیک کنید.

سپس از قسمت Add Email Account می‌توانیم  یک اکانت Email جدید برای سایت خود ایجاد کنیم. برای این کار باید فیلد ها را با دقت پر کنید.

بیشتر بخوانید: سه افزونه رایگان ایمیل مارکتینگ

قسمت های مختلف در سی پنل

Username:  در این قسمت باید پیشوند Email مورد نظر خود را وارد کنیم، مثلاً info یا هر چیز دیگری، هر پیشوندی که اینجا بنویسیم، به آدرس پست الکترونیکی ما تبدیل می‌شود و در این مثال چون نام دامنه ما seof.ir هست، اگر پیشوند ایمیل رو info وارد کنیم، آدرس Emailبه این شکل می‌شود info@seof.ir. اگر تمایل دارید Email اینفو بسازید می‌توانید این فیلد رو با عبارت info تکمیل کنید.

Domain: گر شما به‌غیراز دامنه اصلی خود، دامنه دیگری رو روی این‌هاست دارید این فیلد برای شما فعال می‌شود، توسط این قابلیت می‌توانیم با پسوند دیگر دامنه‌های سایت خود آدرس پست الکترونیکی اختصاصی ایجاد کنیم، در این سناریو ما دامنه اصلی رو انتخاب می‌کنیم.

Password: در این فیلد باید یک رمز عبور برای اکانت ایمیلمون در نظر بگیرم تا در آینده بتوانیم به پست های الکترونیکی موجود در این Email دسترسی داشته باشیم و خیلی مهم است که یک رمز عبور عالی برای این قسمت در نظر بگیریم، چون ما رمز عبور خاصی مدنظر نداریم پس روی دکمه password generator کلیک می‌کنیم تا یک رمز عبور مطمئن برای سایت ایجاد بشود، ما باید حتماً این رمز عبور رو درجایی دیگر ذخیره کنیم چون در آینده از آن استفاده خواهیم کرد، پس آن رر داخل یک فایل تکست قرار می‌دهیم.

سخن پایانی

به طور کلی برای ساخت ایمیل درcpanel  و directadmin قبل از هر چیزی باید یک سایت راه‌اندازی کنید. فرقی نمی‌کند از چه کنترل پنلی برای سایت خود استفاده می‌کنید. سی پنل یا دایرکت ادمین یا هر پنل مدیریت هاست دیگری این قابلیت را به شما می‌دهدند تا بتوانید بصورت اختصاصی ایمیل دلخواه خود را بسازید. ما در این مقاله نحوه ساخت هر دو را به طور مختصر توضیح دادیم، امیدوراریم اطلاعات کافی را کسب کرده و از آن بهره ببرید.

شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دیجیتال مارکتینگ ، خدمات تولید محتوا و سئو همچنین طراحی وبسایت برای کسب و کارتان با مشاوران ما در گروه امین پردازش در تماس باشید.

نرگس احمدی

نرگس احمدی

دیدگاهی بنویسید