سئو: انتظارات مشتریان مقابل واقعیت ها

سئو سایت

 حتما شما به عنوان یک سئو کار میدانید. که در اکثر اوقات ما با مشتریانی روبه رو می شویم. که بدون اطلاع از حوزه سئو انتظاراتی مافوق تصور ما دارند. و بعضا برای همین مسئله بین شما و کارفرمایتان بحثی هم شده که باعث آزرده خاطری شما شده است و خاطراتی را برای شما ساخته است. که ما قصد داریم با چند مورد از آن ها آشنا شویم. و سعی کنیم این شرایط را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنیم. تا در کار خود دچار مشکل نشویم. پس با ما همراه باشید.

سئو: انتظارات مشتریان  مقابل واقعیت ها
سئو: انتظارات مشتریان مقابل واقعیت ها

تاکید برای کسب رتبه اول

  درست است که رتبه در سئو مهم است. اما به خاطر اینکه موتور های جستجو  بر روی کیفیت و رضایت کاربران تاکید فراوانی دارند. پس اهداف اصلی ما در سئو، افزایش کیفیت و پربازدید شدن سایت و از همه مهم تر داشتن رضایت کاربران است. و رتبه اول و یا دوم و سوم تنها حلال این مشکلات نیست. بلکه باید کاری اصولی همراه با برنامه ریزی انجام شود. و اینکه سعی داشته باشیم که سایت ما و محتوا های آن بیشترین فایده را برای کاربرانمان داشته باشد. تا میزان رضایت از سایت به بالا ترین حد ممکن خود برسد.

بیشتر بدانید:سئو کلاه سفید و بایدها و نباید ها آن

تاکید برای کسب رتبه اول
تاکید برای کسب رتبه اول

باور غلط بالا بودن آمار بازدید کنندگان

یکی از باور های غلط مشتریان سئو، این است که تصور دارند، هرچه آمار بازدید کنندگان بالا باشد، بهتر است و برایشان کیفیت سایت و رفتار کاربران مهم نیست. این موضوع بسیار غلط بوده و باید از آن دوری کرد. چرا که همان طور که می دانید از اصلی ترین ملاک گوگل این است که ما باید محتوای مفیدی را برای کاربران خود تولید کنیم. تا نیازش برطرف رفع و از سایت ما راضی باشد. نه اینکه سریعا از سایت ما خارج شود. این ها همه از چشم ربات های گوگل دور نمی ماند. و اگر نتوانیم نیاز کاربرمان را برطرف کنیم، گوگل فهمیده و سایت ما را جریمه می کند.

باور غلط بالا بودن آمار بازدید کنندگان
باور غلط بالا بودن آمار بازدید کنندگان

عجله داشتن در سئو

یکی از انتظاراتی که مشتریان از ما داشته اند. و حتما هم شما همکاران تجربه اش کرده اید. یا از دیگر همکاران شنیده اید این بود. که کارفرما انتظار دارد، کارش زودتر و در مدت کمتری انجام شود. و یا اینکه قبلا در سئو خود دچار شکست و ناامید شدند. که متاسفانه همین تجربه تلخ باعث بسیاری از ناراحتی ها هم برای کارفرما و هم برای سئو کار شده است.

ما باید بدانیم که سئو امری طولانی و تدریجی است و برای اینکه یک سئو تمیز و بی عیبی را تحویل مشتری بدهیم. باید صبر داشته و مدت زمانی را صرف کار خود بکنیم. و باید توجه داشته باشیم که ممکن است در کار خود دچار مشکلاتی همچون شکست ویا جریمه از طرف گوگل شویم که امری تقریبا طبیعی است و نباید ما را آزرده خاطر کند. بلکه باید با برنامه ای درست تر به حل مشکل بپردازیم تا اطمینان گوگل را به دست آوریم.

عجله داشتن در سئو
عجله داشتن در سئو

نمی دانند که سئو امری دائمی است

  برخی از صاحبان سایت ها نمی دانند و یا نمی خواهند که زیاد هزینه کنند. برای همین سئو را برای یک مدت کوتاه انجام می دهند. تا اینکه نتیجه ای حاصل شد این فرایند را قطع می کنند. که بعدا دچار مشکلاتی می شوند و سایت نتیجه خود را از دست می دهد. توجه داشته باشید که سئو یک سایت امری دائمی بوده و برای حفظ و یا ارتقا سایت خود باید دائما روی سئو سایت کار شود. و این نکته را به یاد داشته باشید که سئوی موقتی شاید نتیجه ای داشته باشد. ولی ممکن است بعد از قطع سئو تلاش های قبلی بیهوده شود و یا اینکه سایت و یا برند شما به حداکثر پتانسیل خود نرسد.

نمی دانند که سئو امری دائمی است
نمی دانند که سئو امری دائمی است

واما در آخر

خب ما در اینجا به چند مورد از انتظارات مشتریان مقابل واقعیت ها از یک سئو کار اشاره کردیم. همان طور که می دانید اکثر ما ها در کار خود با این چنین موقعیت ها و یا مشابه آن ها رو به رو هستیم و یا اگر تازه کار هستید در آینده حتما رو به رو خواهید شد. برای همین ما باید نسبت به این موارد آگاهی های لازم را داشته باشیم. و سعی کنیم مشتریان را آگاه کنیم و اوضاع را به بهترین نحوه مدیریت کنیم. و تمام نکات را رعایت کنیم تا یک کار تمیز و بی عیبی داشته باشیم.

محمدامین رهایی

محمدامین رهایی

دیدگاهی بنویسید